
POWERED BY VERAS
In 2018/2019 heeft Vlasman op haar bedrijfsterrein een nieuw pand gerealiseerd. Het nieuwe pand is volledig energie zelfvoorzienend en bruisend aan innovatieve, circulaire en duurzame oplossingen. De medewerkers van Vlasman hebben inmiddels hun intrek genomen in het pand. Bezoekers kijken met verbazing naar de innovatieve technieken die in het bedrijfspand zijn toegepast.
Het hergebruik van materialen is voor slopers een tweede
natuur, dus ook in het eigen pand gunt Vlasman bestaande materialen een tweede
leven. Zo ligt in het kantoor een houten vloer die uit een sporthal komt en een
vloerbedekking waarin petflessen als grondstof zijn verwerkt. De entree is
geplaveid met 200 m2 aan gebruikte klinkers en de wanden zijn bekleed met
herbruikbare gipsplaten uit de sloop. Voor de erfscheiding is gebruik gemaakt
van 1.200 ton gebroken betonpuin en aan de voorzijde fungeert opgezaagd
balkhout als zonwering. Een bijzondere vermelding verdient de toepassing van
zo’n 350 m3 recyclebeton, een procedé dat Vlasman samen met de Theo Pouw Groep
heeft ontwikkeld. Gesloopt beton wordt verwerkt tot brekerzand en duurzaam
betongranulaat, dat vervolgens als grindvervanger dient in beton. Hierbij haalt
Vlasman een bovengemiddeld recyclingpercentage van maar liefst 80%.
Wie de cijfers op een rij zet, krijgt een goed beeld van de innovatieve maatregelen die Vlasman heeft genomen om de nieuwbouw te verduurzamen:
Zoals Vlasman bij het bedrijfspand heeft gekozen voor duurzaam bouwen, zo investeert zij ook voortdurend in innovatie. Daarbij heeft Vlasman oog voor het milieu, maar ook voor optimale bedrijfsresultaten. Vlasman loopt hierin voorop, waardoor zij zich onderscheiden van de concurrentie. Zo zoekt Vlasman steeds naar de optimale balans tussen maatschappelijke verantwoordelijkheid en economische continuïteit. Het bedrijfspand is daar het allermooiste voorbeeld van.